Zespół
Paweł Wądołkowski
Pedagog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Absolwent Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku pedagogika resocjalizacyjna. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi, dziećmi i młodzieżą. Ukończył szkolenie w zakresie terapii behawioralno-poznawczej. Doświadczenie kliniczne zdobywał pracując jako terapeuta w Ośrodku Rehabilitacji Uzależnień dla Młodzieży ze Współistniejącymi Zaburzeniami Psychotycznymi w Zagórzu, Poradni Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie, Centrum Pomocy Społecznej Warszawa-Śródmieście, Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy, Ośrodku Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Wołominie, Poradni Uzależnienia i Współuzależnienia w Warszawie oraz w prywatnych ośrodkach leczenia. Preferuje metodę pracy w nurcie terapii behawioralno-poznawczej. Ma doświadczenie w zakresie pracy w kontakcie indywidualnym, grupowym oraz prowadzenia warsztatów, grup, treningów.
Agnieszka Jeleń
Psycholog, terapeuta dzieci i młodzieży. Diagnosta. Trenerka Umiejętności Społecznych (TUS). Ukończyła Psychologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii. Doświadczenie zdobywała na oddziale dziennym przy ul. Dolnej w Warszawie, a także w Poradni Centrum-Ja. W Mindset Clinic zajmuje się diagnostykę psychologiczną osobowości i inteligencji, a także funkcji poznawczych, kompetencji społecznych, stylów radzenia sobie ze stresem, motywacji osiągnięć i predyspozycji zawodowych. Pracuje z dziećmi i młodzieżą od 10 r. ż., doświadczającymi trudności w kontaktach z rówieśnikami, nadmiernej nieśmiałości, czy złości, a także zaburzeń depresyjnych czy lękowych. Wspiera rodziców i ich dzieci w języku polskim i angielskim.
Monika Tyszko
Psycholog, psychoterapeuta. Prowadzi psychoterapię osób dorosłych oraz młodzieży od 16 r.ż., pracuje w nurcie psychodynamicznym. Szkoleniowo związana z Instytutem Analizy Grupowej „Rasztów”. Doświadczenie zawodowe zdobywała w placówkach publicznej służby zdrowia, jak i w prywatnych ośrodkach zajmujących się pomocą psychoterapeutyczną. Pomaga osobom doświadczającym różnego rodzaju kryzysów życiowych, trudności adaptacyjnych, trudności w relacjach, zaburzeń nerwicowych, psychosomatycznych, zaburzeń nastroju oraz zaburzeń osobowości.
Anna Syropolska-Frelek
Psycholog, psychoterapeuta. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych i adolescentów od 16 r.ż. Ukończyła psychologię na UKSW oraz szkolenie podyplomowe z zakresu psychoterapii w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów”. Doświadczenie zdobywała w publicznych placówkach służby zdrowia prowadząc psychoterapię indywidualną i grupową, młodzieży i dorosłych. Pracuje z osobami przejawiającymi trudności w relacjach interpersonalnych, cierpiącymi z powodu depresji, zaburzeń lękowych i psychosomatycznych, natręctw. Udziela wsparcia osobom przechodzącym kryzysy osobiste, doświadczających przewlekłego stresu. Pracuje także z osobami pragnącymi lepiej poznać siebie, poprawić jakość swojego życia. W swojej pracy czerpie z dorobku nurtu psychoterapii psychoanalitycznej.
Tomasz Krasowski
Lekarz, specjalista psychiatra. Absolwent Wydziału Lekarskiego AM w Łodzi. Posiada wieloletnie doświadczenie kliniczne w pracy z osobami cierpiącymi na zaburzenia myślenia, nastroju i zachowania zdobyte m.in. w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie, Klinice Psychiatrii w Lublinie oraz Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Leczenia Uzależnień i Poradni dla Osób z Autyzmem w Radomiu. Proponuje porady pacjentom oczekującym rozpoznania swoich problemów psychicznych w aspekcie najnowszej wiedzy neurobiologicznej oraz ewentualnych ich powiązań z chorobami somatycznymi. Zawsze w porozumieniu z pacjentem proponuje plan i sposoby leczenia. Zapewnia monitorowanie farmakoterapii i psychoterapii ze szczególnym uwzględnieniem współwystępowania zaburzeń psychicznych z chorobami somatycznymi. Prowadzi prywatną praktykę psychiatryczną w Puławach i Radomiu. W Mindset Clinic prowadzi konsultacje online i konsultacje stacjonarne. Pracuje z osobami dorosłymi i z młodzieżą od 15 roku życia.
Tomasz Zasada
Pedagog, Ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiki Resocjalizacyjnej w Warszawie. Certyfikowany specjalista terapii uzależnień. Ukończył zaawansowane szkolenie z zakresu psychoterapii systemowej indywidualnej, par, rodzinnej i grupowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu, szkolenie prowadzone przez Instytut Psychologii Zdrowia PTP w Warszawie w ramach certyfikacji określonej przez Krajowe Biuro Przeciwdziałania Narkomanii w zakresie leczenia uzależnień, kurs Pomocy Socjoterapeutycznej Dzieciom z Rodzin z Problemem Alkoholowym w Centrum Edukacji Profilaktyki Problemowej Fundacji ETOH w Warszawie, Studium Terapii Dzieci i Młodzieży organizowane przez Dolnośląskie Centrum Psychoterapii, we Wrocławiu. Doświadczenie zdobywał w Ośrodku Rehabilitacji Uzależnień i Podwójnej Diagnozy dla Dzieci i Młodzieży w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii. w Fundacji Rozwoju Osobistego „Przystań”. Pracuje z osobami dorosłymi i z młodzieżą od 14 roku życia, z osobami uzależnionymi i eksperymentującymi, z ich rodzinami i osobami współuzależnionymi.
Magdalena Pachciarek
Psycholog, psychoterapeuta, specjalista terapii uzależnień. Ukończyła 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów”. Od początku swojej drogi zawodowej związana z placówkami ambulatoryjnymi i stacjonarnymi udzielającymi pomocy osobom uzależnionym i ich rodzinom. Współpracowała także z portalem STOP uzaleznieniom.pl. Obecnie pracuje w ośrodku stacjonarnym Stowarzyszenia MONAR w Budach Zosinych.
Monika Tańska
Mgr psycholog, absolwentka Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Psychoterapeutka w trakcie 4-letniego szkolenia w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT) integrujący CBT z dialogiem motywującym (DM) i terapią trzeciej fali w Akademii Motywacji i Edukacji. Certyfikowana hipnoterapeutka, kurs hipnozy ukończyła w OMNI Hypnosis Trainig Center Warsaw. Doświadczenie zdobywała prowadząc prywatną praktykę psychoterapeutyczną, odbywając staż w PsychoMedic oraz praktyki „Uważność jako trening metapoznawczy z komponentem rozwijania akceptacji, empatii i współczucia”, jak również liczne szkolenia. Wykorzystuje różnorodne narzędzia o udowodnionym naukowo działaniu, korzysta m.in z technik: poznawczych, behawioralnych, dialogu motywującego oraz ACT (terapii akceptacji i zaangażowania), medytacji, mindfulness (uważności), pracy z oddechem, hipnozy. Pracuje z osobami dorosłymi, młodzieżą od 15 roku życia. Zajmuje się wsparciem psychologicznym dla osób w trakcie zmiany, z brakiem motywacji oraz pomocą osobom o obniżonym poczuciu własnej wartości. Prowadzi psychoterapię indywidualną dla osób w trakcie kryzysu psychicznego, długotrwałego stresu, trudności życiowych, problemach ze snem, z zaburzeniami lękowymi, nastroju, depresją oraz trudnościami emocjonalnymi.
Beata Blizińska
Psychoterapeutka w trakcie 4-letniej szkoły psychoterapii w podejściu systemowym, w nurcie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR) i dyplomowana mediatorka metodą Porozumienia bez Przemocy (NVC). Ukończyła studia podyplomowe „Psychologia Kliniczna” w WSKZ we Wrocławiu oraz liczne szkolenia specjalistyczne. Certyfikowana i doświadczona nauczycielka relaksacji i jogi. Facylitatorka procesu podejmowania grupowych decyzji wg Uzgodnień Systemowych i tłumaczka książki o tej metodzie.
Od 2020 roku pracuje terapeutycznie z klientami. Posiada bogate doświadczenie w mediacjach rodzinnych i terapii par. Zajmuje się również z powodzeniem psychoterapią indywidualną. Prowadziła kręgi wsparcia dla osób zainteresowanych tematem komunikacji z bliskimi. Od 2000 roku pracowała jako nauczycielka grup dotyczących jogi, relaksacji i świadomości ciała.
Zaprasza do siebie osoby chcące rozpocząć terapię indywidualną skoncentrowaną na przyszłości preferowanej przez klienta. Przyjmuje osoby bez diagnozy, a także osoby m.in. z zespołem stresu pourazowego (potocznie: z traumą), ze złożonym ZSP (traumą złożoną), zaburzeniami lękowymi, depresją, osoby w kryzysie rozstania, oraz udziela wsparcia w żałobie.Przyjmuje do terapii związki wszelkiego rodzaju: pary tęczowe, rodziny patchworkowe, polikuły (można przyjść w więcej niż 2 osoby), związki niemonogamiczne, otwarte, tradycyjne małżeństwa, konkubinaty. Jeśli natomiast bliskie osoby postanowiły się rozejść, bez oceniania ułatwia poczynić ważne ustalenia związane z rozstaniem.
Małgorzata Oleńko
Posiada 22-letnie doświadczenie w pracy indywidualnej i grupowej z dziećmi,
młodzieżą oraz dorosłymi. Absolwentka Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie. Ukończyła liczne kursy, m. in. podstawowy kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, podstawowy kurs Terapii Integralnej w Institute of bioBiofeedback and Noo-psychosomatic, kurs kwalifikacyjny z zakresu terapii behawioralnej czy kurs „Terapia poznawczo – behawioralna dzieci i młodzieży”.
Specjalizuje się w prowadzeniu warsztatów z obszarów: zakresu integracji, komunikacji interpersonalnej, asertywności, rozwijania kreatywności, radzenia sobie ze stresem. Pracowała jako wykładowca z dziedziny psychologii w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia nauczycieli w Warszawie, a także jako wykładowca w Szkole Ekonomii i Biznesu. Doświadczenie zawodowe rozwijała współpracując z różnymi organizacjami czy ośrodkami, które zajmowały się pomocą psychologiczną, m.in. Stowarzyszeniem „KRA” i Ośrodkiem dla osób z chorobą Parkinsona, realizując warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów. Uczestniczyła w unijnych projektach rozwoju osobistego, w tym programach wsparcia rodzin, nauczycieli oraz osób z niepełnosprawnościami.
Wspiera młodzież, oferując pomoc w rozwoju osobistym i umiejętnościach społecznych, także dla osób w spektrum autyzmu i z niepełnosprawnościami. Pomaga w pracy nad poprawą relacji rówieśniczych, koncentracji i rozwiązywaniem problemów emocjonalnych. Rodzicom zapewnia psychoedukację, doradztwo w budowaniu relacji z dziećmi i konsultacje rodzicielskie. Dorośli mogą liczyć na wsparcie w radzeniu sobie z trudnościami osobistymi, zawodowym, a także w sytuacjach obniżonego nastroju, oferując im kompleksowe wsparcie psychologiczne dostosowane do ich indywidualnych potrzeb.